همکاریهای میان المللی در راستای افزایش بهره وری در تولیدات گلخانه ای با محوریت آموزش

به گفته پایگاه خبری مهندسین نیوز -مرجع اخبار نظام مهندسی
جلسه مشترک هیئت هلندی و نماینده سفارت هلند، مجری طرح توسعه گلخانه ها، نمایندگان سازمان بررسی ها، آموزش و ترویج کشاورزی و ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی کشور در محل سالن جلسات سازمان برگزار شد.
در این نشست، هیئت هلندی به ارائه ی طرح خویش در مورد انتقال دانش در مورد گلخانه ها پرداختند. این طرح با در نظر داشتن مدلهای مختلف آموزشی جهت انتقال جدیدترین داده های کشت گلخانه ای به گروههای هدف، با همکاری دانشگاهها، تولیدکنندگان و دستگاههای اجرایی، جدیدترین یافته های آموزشی از مربیان آموزشی به داخل گلخانه ها انتقال خواهد یافت. این همکاری در راستای تبدیل دانش تئوری به دانش عملی در گلخانه ها خواهد بود. یکی از اهداف سازمان کمک به افزایش بهره وری و عملکرد در واحد سطح در واحدهای تولیدی با بهره گیری از فنون و تکنولوژی روز هست و در این راستا، گلخانه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. توسعه کشت گلخانه ای در کشور از سیاستهای وزارت جهاد کشاورزی هست که همکاریهای میان المللی کمک به پیشرفت در این سیاست هست. کشور هلند دارای تجارب گسترده ای در زمینه ی گلخانه هست و میتواند از موارد خوب همکاریهای میان المللی تلقی شود.
منبع: شعار سال

نوشته همکاریهای میان المللی در راستای افزایش بهره وری در تولیدات گلخانه ای با محوریت آموزش نخستین دفعه در مهندسین نیوز | مرجع اخبار نظام مهندسی کشور پدیدار شد.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *