هرمزگان سرشار از قابلیت‌ های کشاورزی دریاپایه و دریامحور


هرمزگان سرشار از قابلیت‌ های کشاورزی دریاپایه و دریامحور


ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی کشور

ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی کشور بیان کرد: هرمزگان سرشار از قابلیت ‌های کشاورزی دریاپایه و دریامحور هست

کد خبر:
۹۷۱۲۲۳۰۰۷

تاریخ منتشر شدن: پنج شنبه ۲۳ اسفند ۹۷ – ۱۰:۳۰ ق…ظ

به گفته پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی کشور بیان کرد: هرمزگان سرشار از قابلیت ‌های کشاورزی دریاپایه و دریامحور هست

هرمزگان سرشار از قابلیت‌ های کشاورزی دریاپایه و دریامحور

هرمزگان سرشار از قابلیت‌ های کشاورزی دریاپایه و دریامحور

هرمزگان سرشار از قابلیت‌ های کشاورزی  دریاپایه و دریامحور

شاهرخ رمضان نژاد اظهار داشت: ستان هرمزگان استانی سرشار از قابلیت ‌های کشاورزی دریاپایه و دریامحور هست که طرح‌ های متعددی اعم از پرورش ماهی در قفس و مزارع پرورش میگو به دست توانایی اعضا شورای مرکزی در این استان انجام شده هست.
هرمزگان سرشار از قابلیت‌ های کشاورزی دریاپایه و دریامحور هست
هرمزگان سرشار از قابلیت‌ های کشاورزی دریاپایه و دریامحور شامگاه ۴شنبه در ششمین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی کشور که در سالن جلسات سازمان مدیریت جهاد کشاورزی استان هرمزگان برگزار گردید، گفت: فرایند مهندسی‌ سازی نظام بخشی به فعالیت‌های کشاورزی طبق اصول و قواعد فنی احتیاج به جامع‌نگری و هویت‌بخشی هست.
رمضان نژاد ادامه داد: بایستی مهندسی‌سازی فرایند تولید، در همه فعالیت ‌ها و سطوح کشاورزی اعم از طراحی، شکل‌گیری، ادامه و استمرار یابد که روح حاکم بر این فرآیند نگاه و رویکردی مهندسی هست.
وی، این سازمان را یک نهاد تخصصی غیردولتی متشکل از دانش‌آموختگان امور مربوط به نظام‌بخشی فعالیت‌های کشاورزی دانست و افزود: این سازمان با دارا بودن بالغ بر دویست و پنجاه هزار نفر عضو و ۱ میلیون نیروی کار بعنوان نهاد و ابزار انتقال و اشاعه اطلاعات کشاورزی و دانش به محیط تولید نقش با اهمیت و حیاتی در بهره‌وری حداکثری در حوزه‌های کشاورزی و منبع ها طبیعی ایفا می ‌کند.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی کشور، مهندسی‌سازی در فرایند تولید و پس از تولید را ضروری عنوان کرد و گفت: در فرایند مهندسی‌سازی از یک سو صدور پروانه‌ها و ساخت واحدهای تولیدی شروع نقش‌آفرینی مهندسان کشاورزی و منبع ها طبیعی هست و از سمت دیگر محقق کردن این فرایند و علمی کردن کشاورزی توسط سازمان طبق موقعیت‌سنجی و مختصات اقلیمی حائز اهمیت هست.

هرمزگان سرشار از قابلیت‌ های کشاورزی دریاپایه و دریامحور

رمضان نژاد، با اشاره به این که در توانمندسازی اعضای جوان سازمان نگاه مهارت‌محور را جایگزین آموزش ‌های ادبیات‌محور قرار داده‌ایم، گفت: دوره‌هایی با هدف مذکور در استان‌ها انجام شده که در آن کارشناسان از دستمزدمحوری به سمت کارمزدمحوری حرکت کنند که از آثار آن افزایش بهره‌وری و تولید هست و دانش بعنوان یک نهاده موثر در این موضوع هست و در آخر، ارتقاء بهره‌وری در کشاورزان با تلاش اعضا سازمان در عرصه تولید و درآمدها و کاهش خرج‌ها اتفاق می ‌افتد.
رمضان نژاد، وجود رابطه مستقیم میان رونق حوزه کشاورزی و توسعه آن که ارتباط تنگاتنگی با اشتغال اعضا دارد را با اهمیت ارزیابی کرد و ادامه داد: با حاکمیت این نگاه، قسمت اعظم نیروی آماده به کار در چرخه تولیدات کشاورزی سهیم می ‌شوند و این با اهمیت زمانی میسر می‌ شود که موانع و محدودیت‌ها را با نگاه مهندسی‌سازی برداریم.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی کشور، تبدیل محدودیت‌ ها به فرصت را در بهره‌گیری از نگاه تکنولوژی‌محور دانست و تصریح کرد: استان هرمزگان استانی سرشار از قابلیت ‌های کشاورزی دریاپایه و دریامحور هست که طرح‌های متعددی اعم از پرورش ماهی در قفس و مزارع پرورش میگو بدست توانایی اعضا شورای مرکزی در این استان انجام شده هست.
رمضان نژاد با ابزار امیدواری برگزاری نخستین نشست استانی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی در استان هرمزگان، یاد آور شد: نشست های شورا بعنوان پایدارترین مرجع تصمیم‌گیری سازمان امکان و فرصت ازبرای اعضا را در جهت انطباق فرآیند تصمیم ‌ها و برنامه‌ریزی‌ها با شناخت ظرفیت ‌ها و خلاقیت ‌ها طبق واقعیات جامعه فراهم می ‌کند.
وی در مراسم افتتاح تلفن گویای چهار رقمی صدای کشاورز نیز گفت: رفاه حال کشاورزان و کاهش رفت و آمد و بروکراسی اداری و ارتباط همیشگی با کارشناسان نیازهای تماس‌گیرندگان را به بهترین شکل ممکن در کوتاه ‌ترین بازه زمانی انجام دهد از مزایای این تلفن گویا هست.
لازم به ذکر هست، ششمین جلسه اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی کشور با مجمع نمایندگان و مدیران دستگاه اجرایی استان هرمزگان با ارائه نظرات و پیشنهادات اعضای شورای مرکزی شامگاه ۲ شنبه در بندرعباس برگزار گردید.
منبع: خبرگزاری فارس

مشاهده منبع ها آزمون نظام مهندسی

جزوه آزمون نظام مهندسی نقشه برداری

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *