برگزاری ششمین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی کشور در بندرعباس


برگزاری ششمین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی


مسعود پاکزاد

ششمین جلسه اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی کشور با مجمع نمایندگان و مدیران دستگاه اجرایی استان هرمزگان با ارائه نظرات و پیشنهادات اعضای شورای مرکزی در تاریخ بیست و دوم اسفندماه در بندرعباس برگزار گردید.

کد خبر:
۹۷۱۲۲۳۰۰۸

تاریخ منتشر شدن: پنج شنبه ۲۳ اسفند ۹۷ – ۱۰:۴۱ ق…ظ

به گفته پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،ششمین جلسه اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی کشور با مجمع نمایندگان و مدیران دستگاه اجرایی استان هرمزگان با ارائه نظرات و پیشنهادات اعضای شورای مرکزی در تاریخ بیست و دوم اسفندماه در بندرعباس برگزار گردید.

برگزاری ششمین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی

برگزاری ششمین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی

ششمین جلسه شورای مرکزی سازمان  نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی کشور در بندرعباس برگزار گردید

مسعود پاکزاد، مدیرکل امور اقتصادی استانداری هرمزگان در این جلسه با اشاره به این که متوسط انجام پروژه‌های عمرانی دولتی هشت سال هست، گفت: این در حالی هست که عمر پروژ‌ه‌های خصوص دو و نیم سال هست و اعتقاد ما عبور از اقتصاد دولتی هست و اعتماد به سندیکا و قسمت خصوصی و نظام صنفی لازم هست.
پاکزاد با بیان این که این استان رتبه اول را در پرداخت تسهیلات روستایی در کشور دارا هست، افزود: نگاه ما به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی بعنوان مشاور و دستیار امین هست و انتظار می ‌رود در صورت تفویض اختیارات بصورت استانی و پایلوت بعنوان کارگاه سازندگی با شش ابر پروژه موفقیت ‌های بیش تر را شاهد و ناظر باشیم.
حجت الاسلام سید مصطفی ذوالقدر، نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از این که سختی ‌های وارد بر قسمت کشاورزی مانع از تولید کیفی محصولات هست، گفت: نبایستی به اسم دولت و در راستای تنظیم بازار این فشارها بر قشر کشاورز مانع از ادامه فعالیت آنها و رکود این قسمت با اهمیت و حیاتی در کشور گردد.
ذوالقدر، وجود مشکل در اخذ و صدور مجوز پرای مزارع پرورش میگو و همچنین ساخت سردخانه و صنایع وابسته ازبرای نگهداری از خرما و نخیلات را نیز از دیگر مطالبات مردم ذکر کرد که ازبرای برون رفت از آن باید چاره‌ای اساسی لحاظ گردد.
احمد مرادی، نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و بندرخمیر در مجلس با اذعان به برنامه‌ریزی خوب و شایسته سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی، افزود: در استان هرمزگان با ظرفیت‌ های بالقوه و تهدیداتی روبرو هستیم که خشکسالی و بی آبی هست که سبب از هم پاشیدگی شیرازه مدیریت و موضوع کشاورزی و ملاحظات آن از هم شده هست.
مرادی با اشاره به این که فرصت ‌های اشتغال‌زایی بر پایه دریامحوری در هرمزگان به دلیل دارا بودن مرز دریایی ۲ هزار و دویست کیلومتری بی نظیر هست، ادامه داد: پرورش ماهی در قفس در برنامه ششم توسعه و هم‌چنین بهره‌گیری از شیوه‌های بروز صید در دنیا نیز باید از این فرصت بهره‌برداری مضاعف کرد.
حمیدرضا نصیری، ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی هرمزگان شرایط اقلیمی استان را بعنوان یکی از هفت استان ساحلی با دارا بودن رتبه نخست در میزان صید و صیادی برشمرد و افزود: استان هرمزگان علاوه بر این که پایتخت اقتصادی کشور محسوب می گردد در حوزه های شیلات و آبزیان و کشاورزی صنعت و معدن جز برترین قطبهای کشور هست که احتیاج هست با نگاه ویژه با ترسیم چشم اندازهای روشن به سوی توسعه پایدار حرکت کرد.

برگزاری ششمین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی

علی باقرزاده، ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان با اشاره به ظرفیتهای بالقوه ازبرای دستیابی به توسعه در خشکی و دریا، اظهار داشت: در بحث توسعه شیلات و آبزی‌پروری پنجاه هزار هکتار با قابلیت توسعه صنعت ماهی و میگو وجود دارد که بیست و یک هزار هکتار آن به شرکت شهرک ها واگذار شده و به ازای هر دو هکتار یک اشتغال توسط قسمت خصوصی ایجاد می‌ شود که ازبرای چند سال اشتغال بالغ بر بیست تا سی هزار خواهیم داشت.
وی، تقویت قسمت خصوصی در تفویض اختیارات جهاد کشاورزی را با اهمیت ارزیابی کرد و ادامه داد: جهاد کشاورزی آماده انتقال وظایف خود ازبرای روان سازی کار مردم به مردم با بهره گیری از همه ظرفیتها در استان هرمزگان هست.
محمد نصوری، عضو فعال و شاخص سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی استان هرمزگان اجتناب از نگاه دولتی و سیاست زدگی در بخشهای کشاورزی و منبع ها طبیعی را رسالتی با اهمیت ذکر کرد و افزود: ایجاد رقابت و نگرانی از کمبود منبع ها آبی زیرزمینی، فرصت‌ ها و منبع ها را زایل میکند و این در حالیست که بایستی با علم و مهارت آموزی از بروز رفتارهای آسیب زا جلوگیری گردد.
محسن دهقانی، نماینده شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی استان هرمزگان فاقد شغل بودن دانش آموختگان رشته‌های کشاورزی و منبع ها طبیعی را عامل افت نسبی تعداد دانشجویان این رشته‌ها ذکر کرد و گفت: فراهم آمدن زمینه‌های اشتغال با رویکرد مهارت محور، سیاستگزاری و استراتژی بر مبنای ظرفیت ‌های استان، تخصیص بودجه استانی، نظارت معلوم در حوزه کشاورزی، حمایت از فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و فناور ازبرای تولید ثروت نیز انجام گیرد.
نماینده شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی استان هرمزگان، تقویت ساختار شیلاتی سازمان را الزامی دانست و تصریح کرد: با توجه به افزایش فعالیت ‌های سازمان و محول شدن وظایف تازه نیروی کار کافی و متخصص باید تزریق و تامین گردد.
وی با اشاره به این که در سال‌ های گذشته بحث محیط زیست کم‌تر مورد توجه قرار گرفته هست، بیان داشت: وجود پالایشگاه‌ها و کارخانه هایی مانند فولاد و مجتمع آلومینیوم بدون توجه به عواقب زیست محیطی آن بر روی آبزیان و انسان مخاطرات جبران ناپذیری دارد.
حجت الاسلام محمود فخرایی، مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان یکی از مسائل با اهمیت در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی را صدور مجوزها ذکر کرد و افزود: طولانی شدن پروسه صدور مجوز و نوسان قیمتها انگیزه متقاضی انجام پروژه‌های کشاورزی را کاهش میدهد این در حالیست که باید تلاش گردد صدور مجوزها ازبرای این متقاضیان در کوتاه‌ترین وقت ممکن انجام گردد.
لازم به ذکر هست، ششمین جلسه اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منبع ها طبیعی کشور با مجمع نمایندگان و مدیران دستگاه اجرایی استان هرمزگان با ارائه نظرات و پیشنهادات اعضای شورای مرکزی در تاریخ بیست و دوم اسفندماه در بندرعباس برگزار گردید.
منبع: خبرگزاری فارس

مشاهده منبع ها آزمون نظام مهندسی

جزوه آزمون نظام مهندسی نقشه برداری

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *