بازدید اعضای نظام مهندسی استان تهران از منطقه سیل زده رودبار قصران

به گفته پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندس
بازدید اعضای نظام مهندسی استان تهران از منطقه سیل زده رودبار قصران با حضور تقی زاده صورت گرفت
با پی گیری معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری، بازدیدی توسط حدود بیست نفر از نمایندگان ۷ رشته اصلی نظام مهندسی استان تهران از مناطق سیل زده شمال پایتخت انجام گردید.
با توجه به سیلهای گذشته در استان تهران و خسارات وارده ناشی از سیل به مسیلها، دیواره های ساحلی معابر و ریزشهای کوهی و نیز، ضرورت حضور جدی سازمان نظام مهندسی استان در حوزه های مختلف از جمله، پایداری، هیدرولوژی، آبخیزداری و سازه ای و شهرسازی و تبیین اصول مهندسی در این مناطق، با پی گیری معاونت هماهنگی امورعمرانی، بازدیدی توسط حدود بیست نفر از نمایندگان ۷ رشته اصلی نظام مهندسی استان تهران از مناطق سیل زده شمال پایتخت انجام گردید.
در این بازدید که با حضور محمد تقی زاده، معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر اوشان، فشم، میگون و کارشناسان دفتر فنی استانداری از همه مسیلها، معابر، ریزشها و سازه های ناپایدار صورت گرفت، در نشست هماهنگی، مباحثی در خصوص الزام حضور سازمان نظام مهندسی تازه در حوزه کمکهای مالی، فنی و نحوه مشارکت در این حوزه به بحث گذاشته شد.
در این نشست، مقرر گردید که سازمان نظام مهندسی استان با حضور فعال در منطقه، گفته لازم را در راستای بازسازی و بهسازی به شهرداریهای مناطق و استانداری عنوان کرده و در حوزه مدیریت بحران نیز در نشست ها مشارکت فعال داشته باشد.
هم‌چنین طبق تصمیمات گرفته شده در این نشست، سازمان نظام مهندسی مکلف گردید تا مسیر‌کارهای لازم در حوزه های مختلف ازبرای بهسازی و بازسازی و پایدارسازی را به کارگروههای ۱۴ گانه مدیریت بحران ارائه کند.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران

نوشته بازدید اعضای نظام مهندسی استان تهران از منطقه سیل زده رودبار قصران نخستین دفعه در مهندسین نیوز | مرجع اخبار نظام مهندسی کشور پدیدار شد.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *